پیش دبستان و دبستان پسرانه حضرت ولی عصر (عج) آموزش و پرورش استان تهران/فیروزکوه

سخن مشاور -2

والدین هلیکوپتری چه کسانی هستند؟  

والدین هلی‌کوپتری در اصل به پدرها و مادرانی گفته می‌شود که به‌شدت خود را درگیر زندگی کودکان خود می‌کنند و اجازه انجام هیچ کاری را به آنها نمی‌دهند.

در واقع این والدین درست مانند یک هلی‌کوپتر اطراف فرزند خود پرواز می‌کنند، همواره او را زیر نظر دارند و با بروز هر مشکلی سریعا خودشان را به محل حادثه می‌رسانند.

از آنجایی که این بچه‌ها در دوران کودکی اجازه امتحان کردن بسیاری از بازی‌ها و سرگرمی‌ها را نداشته اند، با رسیدن به دوره نوجوانی و جوانی شخصیتی عقده‌ای یا دستو پا چلفتی یا افراطی از خود نشان می‌دهند.

تقریبا 20 درصد از کودکان دارای والدین هلی‌کوپتری هستند که البته تعداد دختران بیشتر از پسران است.  توجه بیش از اندازه والدین به دانش‌آموزان حس مسئولیت‌پذیری آنها را نابود می‌کند.

در عوض این نتایج در کودکانی که آزادی و استقلال بیشتری در خانه داشتند، کاملا برعکس بود و آنها امید بیشتری به زندگی آینده خود داشتند.

چه بلایی سر این نوع مادران می‌آید؟

درصد زیادی از این زنان به افسردگی دچار شده اند.
 تقریبا یک‌چهارم مادران به‌شدت از وظیفه نگهداری از فرزندان خسته می‌شوند و این طور تصور می‌کنند که آنها نمی‌توانند مادر خوبی باشند.

این نوع مادران زندگی را فدای بچه میکنند و از مسافرت و تفریح با دوستانشان خودداری میکنند. و دراخر احساس اسیری به انها دست میدهد

 استرس و نگرانی از خصوصیات اصلی مادران هلی‌کوپتری است، زیرا آنها همیشه باید خود را جای فرزندشان بگذارند و همه مسئولیت‌های او را انجام دهند.

پدر و مادرهای هلکوپتری، باید انتظار آینده‌ای فاجعه‌بار را بکشند.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
مشاهده لیست تمام مطالب...